Рада гуртківців "БТШівська родина"

У  Великобірківському будинку творчості школяра  створена Рада гуртківців «БТШівська родина» , яка допомагає педагогічному та учнівському колективам у вирішенні проблем виховного процесу.
Запропонована та впроваджена в дію модель органу самоврядування  успішно працює у будинку творчості з 1996 року. За цей час гуртківці стали почувати себе повноправними господарями закладу та приймати активну участь у творчому житті БТШ.  Відповідно до Положення про орган учнівського самоврядування Великобірківського БТШ на сьогодні діють такі сектори:
·        Художньо-естетичний;
·        Туристсько-краєзнавчий;
·        Науково-технічний;
·        Еколого-натуралістичний
В кожному з них розподілено обов’язки: лідер, масовик, літописець.
Правильно побудована робота Ради гуртківців допомагає об’єднанню  гуртківців різнопрофільних гуртків та налагодженню процесу самоврядування в групах гуртків, що значно полегшує роботу керівників гуртків.
Орган учнівського самоврядування має свою атрибутику і символіку:

АТРИБУТИ ТА СИМВОЛИ

 Ради гуртківців Великобірківського будинку творчості школяра
«БТШівська родина»

Девіз Ради гуртківців:
 « БТШ – наш дім  і  ми господарі в нім!».

 ГЕРБ                                            ПРАПОР
Наша пісня
1.     Дивний світ, чарівний світ,
Та в нім панує лиш радість і сміх.
Ми в нім живем, мов одна сім’я,
І всі тут щасливі – і ти, і я !
Ти озирнись, навкруг озирнись –
Які таланти тут зібрались,
Як веселяться в будинку цім,
Тут добре живеться дорослим й малим.

Приспів: Все, що є у мене в житті –
Це друзі щирі мої,
Це наш добрий, дружній БТШ,
Ми в нім живем, мов одна сім’я.
Все, що є у мене в житті –
Це друзі щирі мої.
Нам БТШ в світ дорогу дав,
Щастя і радість тут кожен пізнав.

2.          Дивний світ, чарівний світ,
Політ фантазій дивує усіх.
Малюєм, в’яжем, танцюєм тут
І підкоряєм туристський маршрут.
Вмієм співати і шити теж,
І творчості в нас немає меж.
Таланти й пошук тут зібрались,
Стежини долі переплелись.

Приспів.Все, що є у мене в житті –
Це друзі щирі мої,
Це наш добрий, дружній БТШ,
Ми в нім живем, мов одна сім’я.
Все, що є у мене в житті –
Це друзі щирі мої.
Нам БТШ в світ дорогу дав,
Щастя і радість тут кожен пізнав.


ВИТЯГ
із Положення про орган учнівського самоврядування
Великобірківського БТШ
V. Символіка.
5.1. Прапор.
Прапор – офіційний  відмітний знак  об’єднання, опис якого фіксується в установчих документах.
Прапор  – квадратне полотнище, що складається з трьох вертикальних рівновеликих смуг – зеленої, жовтої, зеленої.
На тлі цих смуг розміщена емблема будинку творчості школяра, що символізує провідні напрямки діяльності позашкільного закладу, єдність  творчого пошуку, спрямованого на прагнення гуртківців до безмежних обріїв знань, до безкрайніх просторів думки, до найвищих вершин досконалості.
Прапор виконано у кольорах герба та з використанням його елементів.
Прапор може виготовлятись з додатковими горизонтальними кріпленнями або як звичайний прапор.
5.2. Наша пісня.
Наша пісня на рівні з гербом  і прапором символізує певну суверенну єдність. Пісня позашкільного закладу затверджена в установчих документах БТШ ( муз. В. Стадника, сл. Т. Юрів)
В поетичних словах пісні відобразилось велике прагнення гуртківців отримати високий рівень різнобічних і різнопланових знань; вдячність позашкільному закладу, його прекрасним педагогам за навчання, розуміння, любов; сподівання ніколи не забути рідні стіни і тих педагогів, що допомогли сміливо дивитись  у вічі майбутньому. А також надія на найкращі прийдешні часи для свого рідного позашкільного закладу.
5.3. Герб.
Герб –емблема, відмінний знак, поєднання предметів, котрим надається символічне значення, що виражають певні традиції власника.
Герб: у зеленому полі емблема позашкільного закладу, над нею дві срібні соснові гілочки, кожна з яких складається з трьох пагонів, що символізує єдність трьох поколінь: що були, що є і що будуть.
Герб вказує  приналежність БТШ до освітньо-культурного центру селища Великі Бірки -  історичного містечко  та розкриває його назву (від соснових борів – соснові гілки та зелений колір). Зелений колір – символ достатку і надії, що також є символом Дерева Життя. А дерево життя це уособлення нового життя, життя нашого позашкільного навчального закладу і нове , краще життя наших гуртківців.
Герб вписано у декоративний картуш та увінчано міською срібною короною, що вказує на статус поселення.
Символіка прапора і герба перегукується.
Таким чином всі компоненти герба і прапора науково обґрунтовані і становлять нерозривну єдність.

Рада гуртківців «БТШівська родина» має свій друкований орган - постійно-діючу змінну стінгазету  «Макогін»
    ·      медійна
    ·      актуальна
    ·      класна
    ·      оригінальна
    ·      газета
    ·      інтер - БТШівських
    ·      новин,
а також веде облік і заносить всі хороші справи і досягнення гуртків в «Літописи гуртків», які  використовуються під час  ознайомлення гуртківців-новачків з роботою гуртків та складання звітів про роботу гуртків за рік; 
 
проводить конкурси стінгазет; 
слідкує за станом матеріалів на стендах «Куточок гуртківця» в гуртках, своєчасно оновлює матеріали; 
спільно з керівниками готує дописи до місцевої преси, радіо про роботу та досягнення гуртка.



Силами активістів будинку творчості школяра ведеться «Фото літопис БТШівського життя» та облік друкованих матеріалів у періодичній пресі про життя гуртківців у позашкільному закладі та участь у громадському житті під назвою «Хай знають нас». 
Гуртківцями оформлено стенди «БТШ наш дім і ми господарі в нім», фоторепортаж «БТШ у плині літ» (до 50 річчя позашкільного закладу).


З розвитком ІТ-технологій робота прес-центру  поступово перетворилася у медійну студію «Чарівники», яка мала на меті сформувати у вихованців навички колективної роботи й спільного мислення, уміння співробітничати з однолітками й дорослими, розвивати комунікативні здібності й навички публічних виступів, створити умови для розвитку критичного мислення, уміння адаптуватися до життєвих ситуацій і бути конкурентоздатними, виховувати розвинену ініціативну особистість із сформованою життєвою позицією, готовою до самовдосконалення та до практичної діяльності в демократичному суспільстві.
У 2015 році створено у соціальній мережі Facebook відкриту групу «Великобірківський будинок творчості школяра»   та  блог  

Учасниками медіа студії ведеться активна журналістська діяльність. БТШівськими ЗМІ випущено:
- інформаційні листки «Про охорону гідрологічного заказника місцевого значення «На куті»», «Бережіть птахів узимку», «Збережи первоцвіти!»  
- брошури з дитячими фотографіями «Вивчаємо рідний край», де описані враження від почутого та побаченого під час подорожей, екскурсій.
- відеоролики, спецрепортажі  «Міжнародний день друзів!» 
 «З Днем Збройних Сил України»,
Прес-центром медіа студії «Чарівники» проведено:
- цикл інсценізованих казок про добро: «Казка «Рукавичка» на новий лад» "Колобок";


- інформаційний супровід реалізації проектів «Книга звитяги героїв Євромайдану та АТО», «Знай наших», «Книга добра», «Непоборні», «Квіти матерям захисників», «Ялинкова прикраса» та інші.
-  презентації :
- акції: "Екологічний Challenge папероїдів «Папероїд врятує світ», «Добро починається з тебе», «Я-волонтер», «Ланцюжок доброти».
Гуртківцями розробляються буклети до виховних заходів і відкритих занять, створюються колажі після екскурсій та святкових заходів.
Розпочато роботу БТШівського клубу анімації:
-         Майстер-клас з виготовлення мультфільму в гуртку дитячої анімації.
-         участь у ІІІ Всеукраїнському фестивалі дитячого кіно, анімації і телебачення «Кінохвилька»;                                                    
-         знайомство з сучасною 
українською анімацією
  Створено БТШівський медіацентр, який складається з:
- медіатеки (збірка відео- та аудіоматеріалів) на електронних носіях.
- телебачення (відеовипуски про діяльність БТШ) для демонстрації на блозі та сторінці в соціальних мережах.


Визначною подією БТШ стало  започаткування  Радою гуртківців у 1996 році 
«Книги незабутніх»,
 яка з кожним роком стає все товстішою і ціннішою. По традиції до неї мають право бути занесені ті гуртківці-випускники та керівники гуртків БТШ, які внесли величезний вклад у розвиток і роботу гуртків позашкільного закладу, а також був  переможцем обласних або призером Всеукраїнських змагань, конкурсів, оглядів.
Кожен рік, у грудні місяці, в БТШ проходить День місцевого самоврядування. В цей  день навчально-виховним процесом керує Рада гуртківців: заняття проводять гуртківців, вони ж заміняють адміністрацію.
Кожного вересня, на початку навчального року  стартує конкурс «БТШівський оліпм». Його підсумки підбиваються у травні під час закриття  БТШівського сезону. Кожен із чотирьох секторів учнівського самоврядування фіксує протягом навчального року  вагомі здобутки і на основі досягнутих результатів гуртківцями і колективами Рада гуртківців за участю адміністрації БТШ та батьківського комітету підбиває підсумки і оголошує переможців.
Виходячи із основних завдань, які стоять перед позашкільним закладом  Рада гуртківців активно включилась до пошуково - дослідницької роботи . За традицією, що склалася протягом багатьох років  гуртки,  відповідно до свого напрямку роботи презентують творчі пошуково-дослідницькі проекти, над якими працюють протягом року. Відповідно до цього у кожному відділі були створені пошуково - експедиційні загони,  які  відповідно до поставлених завдань працюють над реалізацією проектів:
·        художньо – естетичні гуртки - «Дослідження пісенного та поетичного фольклору рідного краю», « Заспіваймо ягілочку…» (дослідження символіки та опис гаївок-веснянок Тернопільщини), «Танцювальні костюми» ( пошиття сценічних костюмів для танцювального колективу «Барвінок в мінімальний строк з мінімальною витратою коштів)
·        науково-технічні гуртки - «Духовні пам’ятки архітектури селища Великі Бірки та його околиць»,  «Дослідження та вивчення символіки місцевої вишивки»,
·        краєзнавчо-туристичні гуртки   -  «Джерела Великих Бірок та його околиць».
·        Еколого-натуралістичні гуртки – «Дослідження рідкісної та лікарської флори околиць селища Великі Бірки»
Всі ці проекти втілились в життя і на основі досліджень було видано за допомогою керівників гуртків та методиста методичні посібники, а вони в свою чергу на обласному на Всеукраїнському конкурсі  зайняли призові місця.

              Традиційні заходи, які проводить Рада гуртківців 
             Відкриття і закриття БТШівського сезону
                               
                             Заходи новорічно-різдвяного циклу
                        Майстер клас по виготовленні годівнички
                                    Музична вистава "Колобок"
                                  Квест-гра "Село моє-мій оберіг"
                      Розважальна програма "Піратські пригоди"
                                         День благодійності
                                              День туризму

Немає коментарів:

Дописати коментар