Педагогу-позашкільнику



Керівник гуртка  зобов'язаний :

·        на  кожному занятті мати поурочний план або план-конспект заняття;
·        проводити заняття з групами згідно затвердженого розкладу;
·        завчасно повідомляти  адміністрацію про відміну проведення заняття /письмовою заявою, телефонним дзвінком та ін./;
·        завчасно повідомляти  адміністрацію про час і місце прове­дення занять поза межами закладу  /екскурсії, заняття на при­роді, концерти, змагання тощо./;
·        на кожному занятті акуратно заповнювати журнал планування і обліку роботи гуртка, вести облік відвідування гуртка;        
·        постійно працювати над збереженням контингенту в гуртка;
·        знайомити гуртківців з правилами техніки безпеки по профілю гуртка, з правилами дорожнього руху, з правилами протипожежної безпеки і постійно добиватись виконання цих правил;
·        слідкувати за станом здоров'я гуртківців, сприяти їх правильному фізичному розвитку;
·        відповідати за життя та безпеку гуртківців під час проведення екскурсій;
·        з'являтися на роботу не пізніше ніж за 15 хв. до початку занять і після кожних 45 хв. навчального процесу робити  перерву до 15 хв.



Графік роботи гуртка



         Графік роботи гуртків (розклад занять) є обовязковим діловим документом навчальної установи.
1.         Заняття групи, особливо початкового рівня, не повинно перевищувати 1,5-2 години на день (з метою профілактики перевтоми, а також з урахуванням зайнятості деяких дітей у 2-3 гуртках).
2.          При проведенні занять тривалістю понад 1 академічну годину на день  і в залежності від їхнього характеру через  кожні 45 хвилин організується перерва для відпочинку зі зміною  виду діяльності.
3.          Загальна кількість годин роботи гуртка на тиждень у  розкладі занять має відповідати педагогічному навантаженню керівника гуртка.
4.          Графік роботи гуртка (розклад занять) затверджується директором навчального закладу на початку  року.



Документація керівника гуртка:
·       Програма роботи гуртка (міністерська, або адаптована)
·       Журнал гурткової роботи (обов’язкові записи: мета, завдання, календарний план на навчальний рік, облік відвідування, відомості про гуртківців, облік інструктажів з техніки безпеки, облік масових заходів)
· Календарно-тематичний план (затверджений дирекцією ) 
         На підставі навчальної програми керівник гуртка складає календарно-тематичний план з огляду на рекомендації Міністерства освіти і науки.
 1.Навчальний рік починається 1 вересня і закінчується 31 травня.
 2.Навчальні заняття можуть організовуватися за семестровою системою:
         І  семестр –  з 1 вересня   до 31 грудня;
         ІІ семестр – з 1 січня до 31 травня.
3. У канікулярні, вихідні та святкові дні гуртки працюють за окремим планом, затвердженим керівником закладу. У літній канікулярний час навчальний заклад проводить роботу з вихованцями в різних організаційних формах: змаганнях, зльотах, екскурсіях, зборах, фестивалях, конкурсах тощо, як підсумок навчально-виховного процесу за навчальний рік.
 4.Структура навчального року в закладі може змінюватись згідно з рішення педагогічної ради та за погодженням із місцевими органами управління освітою з урахуванням регіональних особливостей,  кліматичних умов і профілю навчального закладу. 
 5. Тривалість занять визначається з урахуванням психофізіологічного розвитку і припустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців:
         У віці від 5 до 6 років – 30 хвилин;
         У віці від 6 до 7 років – 35 хвилин;
         У віці старше 8 років – 45 хвилин.
         Структура календарно-тематичного плану може бути наступною:
№ з/п, розділи програми, зміст роботи на кожне заняття, кількість годин (теоретичні, практичні) календарні терміни виконання.
         Календарно-тематичний план треба складати в спеціальному журналі планування та обліку роботи гуртка, що є обов’язковим діловим документом установи.
         Календарно-тематичний план складається для кожної групи окремо і затверджується на початку навчального року директором закладу.
         Керівник має право протягом 15 днів (з 1 по 15 вересня) на комплектування груп. Цей період вважається його робочим часом.
          Середня наповнюваність груп становить, як правило, 10-15 вихованців. Як тільки групи укомплектовані, керівник гуртка подає директору на затвердження графік занять і гурток починає свою діяльність.

·  План  навчально-виховної роботи  (затверджений дирекцією позашкільного закладу)
·       Матеріали з самоосвіти, досвіду роботи, авторські розробки.
·       Сценарії масових заходів .
·       Розробки бесід, диспутів, розваг.
·       Дидактичний матеріал.
·       Банк даних обдарованих дітей.
·       Банк результативності гуртка.




МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ
ЩОДО МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ ЯКІСНОГО ЗАНЯТТЯ


Методичні рекомендації по застосуванню програми „КОНСТРУКТОР ЗАНЯТЬ"


ДОВІДНИК КЕРІВНИКА ГУРТКА ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


допоможе своєчасно, ефективно з мінімальною витратою часу вирішити численні питання організації навчально-виховного процесу. Подана інформація допоможе керівнику гуртка самостійно зорієнтуватися, як в навчальному, так і у виховному аспектах освітнього процесу позашкільного закладу. У довіднику використані законодавчі і директивні, інструктивно-методичні і нормативно-правові матеріали, які регламентують сучасний освітній процес, а також кращий досвід удосконалення і оптимізації навчального процесу у творчих об'єднаннях школярів ПНЗ  України.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В РОБОТІ:

Вироби своїми руками

 

Практичні інтелектуальні завдання 

 

Ігри на згуртованість колективу

Немає коментарів:

Дописати коментар