вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Обласний семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку

 










31 жовтня 2017р. в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено обласний навчально-методичний семінар-практикум «Інноваційні педагогічні технології в позашкільній освіті еколого-натуралістичного напряму» для керівників екологічних гуртків профільних та багатопрофільних закладів позашкільної освіти, в якому взяла участь Потурай Наталія Володимирівна керівнгик гуртківі еколого-натуралістичного напряму Великобірківського БТШ. 
Висвітлила питання ролі позашкільної освіти у становленні особистості школяра Світозара Хома, методист, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Про місце позашкільної освіта в новій редакції Закону України «Про освіту» присутніх ознайомила Кухарська Тетяна, заступник директора з навчальної роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
З методиками застосування інноваційних технологій в позашкільній освіті учасників семінару-практикуму познайомили Герц Іван Іванович, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, заслужений працівник народної освіти України та Каменярська Лілія, завідувач відділу методичної роботи закладу.
Сворінь Надія, заступник директора з виховної роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді презентувала роботу закладу з питань національно-патріотичного виховання школярів засобами еколого-натуралістичної творчості, як невід’ємної складової освітнього процесу закладу позашкільної освіти. 
 Михайлиця Ірина, завідувач відділу організаційно-масової роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проінформувала присутніх про масові еколого-натуралістичні заходи на 2017/2018 н.р. 

 
 В рамках семінару-практикуму Шум’як Наталія, керівник гуртків Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, переможець Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник біологічного гуртка» еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, провела фрагмент заняття «Портрет майбутньої дитини».
На завершення заходу педагоги обмінялися досвідом з впровадження інноваційних педагогічних технологій у закладах освіти області.

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Урочиста академія з легендарним капітаном незламного тральщика «Черкаси»- Юрієм Федашем

Урочиста академія з легендарним капітаном незламного тральщика «Черкаси»- Юрієм Федашем.
27 жовтня в Тернопільській райдержадміністрації відбулася урочиста академія з нагоди зустрічі з легендарним капітаном незламного тральщика «Черкаси» - ЮРІЄМ ФЕДАШЕМ.
В заході, організованому Великобірківським будинком творчості школяра та відділом освіти райдержадміністрації. взяли участь лідери учнівського самоврядування та педагоги-організатори району.
Морський тральщик "Черкаси" був останнім з українських військових кораблів у кримських водах, який гордо ніс на флагштоку прапор України, а екіпаж зберіг вірність Україні і відважно та грамотно чинив спротив штурмовим групам російських окупантів.
Адже, не було, мабуть, в Україні людини, а тим більше в нашій області та в селищі, яка б з тривогою і гордістю не стежила наприкінці березня 2014 року за діями морського тральщика «Черкаси», екіпаж якого відмовився здатися окупантам під час подій у Криму, коли все узбережжя півострова, як і більшість українських військових кораблів, дислокованих у цьому регіоні, були в руках російських спецзагонів.
Перехоплювало подих, коли читали інформаційні повідомлення в Інтернеті, дивилися телевізійні новини про те, як противився цей невеликий корабель спробам росіян його підкорити. Його екіпаж разом зі своїм командиром Юрієм Федашем не тільки не виконав ультиматум противника про здачу, а й спробував прорватися із заблокованої бухти Донузлав, яку росіяни перекрили спеціально потопленими кораблями.
Командир корабля, Юрій Федаш - наш земляк, справжній народний герой України, який народився в селищі Великі Бірки, навчався у Великобірківській школі і відвідував гуртки Великобірківського будинку творчості школяра.
Сьогодні присутні із перших вуст почули спогади про той непростий час, коли корабель опинився в оточенні російських загарбників.
На завершення зустрічі присутні висловили свою повагу і захоплення мужності та відвазі героя-земляка. Використовуючи публікації в пресі та інтернет-виданнях, відео, що стосуються тральщика «Черкаси» гуртківцям вдалося узагальнити всю інформацію в пошуково-дослідницьку роботу.
Рукопис матеріалів пошукової роботи, який з часом може стати безцінною додатковою інформацією при вивченні тем новітньої історії в навчальних закладах району, вручено Юрію Федашу.

Виготовлення гармат

Військо козаків було одне із наймогутніших збройних формувань Європи. Козаки неодноразово брали участь у різних військових конфліктах, як найманці, через що отримали загальне визнання. Козацькі гармати − це в основному подарунки від європейських правителів за службу. Військова справа козаків розвивалась у тісному зв’язку із загальноєвропейськими військовими винаходами. Не виключенням була й козацька артилерія, яка бере свої початки саме тут. Також багато гармат та іншої артилерійської зброї козаки отримували як трофеї після численних набігів та походів (наприклад у Крим чи Туреччину).
Знайомлячись із старовинною козацькою зброєю, молодші вихованці гуртка "ПТМ" спробували виготовити модель козацької гармати.

Навчаємося граючись

На гуртку англійської мови наші вихованці навчаються активно та творчо. А головне те , що їм це подобається...
             

субота, 21 жовтня 2017 р.

Виготовлення годинників

Кожного ранку ми прокидаємося під настирливі, дратівливі звуки будильника і розбігаємось, як мурашки, хто куди: хто на роботу, хто в університет, хто в школу. Все своє життя людина звіряє за годинником, старається все робити точно і, найголовніше, вчасно.
Час – це невід’ємна частина нашого життя. Основним атрибутом часу є годинник. Годинник вдома на стіні, годинник на руці, годинник в мобільному телефоні... 
Про історію годинників, багату своїми досягненнями, юні техніки дізналися на занятті гуртка «ПТМ» та й ще спробували відтворити годинники різні за формою та дизайном.

пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

Проект "Непоборні"

В рамках краєзнавчо-пошукового проекту «Непоборні!», вихованці та педагоги Великобірківського БТШ здійснили облік пам’ятників та захоронень борців за волю України, які знаходяться на території нашого селища Великі Бірки, та навколишніх сіл – Ступок та Дичкова.
Під керівництвом Капелусь Оксани Богданівни та Серби Тараса Богдановича рада гуртківців Великобірківського БТШ досліджувала пам’ятки в селищі Великі Бірки, гуртківці-туристи працювали в селі Ступки, а також вивчали історію пам’яток борцям за волю України в селі Дичків.
Напрацьовані матеріали було представлено під час районної краєзнавчої конференції пошукових та науково-дослідницьких учнівських робіт «Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА», присвяченої 75-річниці утворення Української Повстанської Армії.

Районна краєзнавча конференція

«Невмируща слава — слава героям-воїнам УПА»
У НВК «Великобірківська ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія ім. С. Балея» 20 жовтня відбулася районна краєзнавча конференція пошукових та науково-дослідницьких учнівських робіт «Невмируща слава — слава героям-воїнам УПА», організована Великобірківським БТШ спільно з відділом освіти Тернопільської РДА.


Участь у заході взяли представники кращих пошукових загонів, учні загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, учителі історії та педагоги-організатори, які поділилися результатами науково-історичних досліджень феномена УПА.
Духовна сила українських повстанців і пам'ять про їх безвинну жертву особливо важливі у наш час. Тож ми маємо обов’язково берегти пам'ять про всіх героїв, які поклали голови за нашу честь, гідність і свободу. Не забуваймо про це…
Конференцію розпочали святковим концертом в актовій залі школи. Ведучі, Діана-Марія Баула та Захар Маценько, розповіли коротку історію УПА під супровід тематичного слайд-шоу з ілюстраціями світлин тих часів.
Упівці… Вони боролися за справжню свободу, яку, на жаль, кваліфікували як український націоналізм, і, безперечно, внесли свою частку в здобуття Україною незалежність. Одним із повстанців був і Зиновій Степанович Сердюк, учасник національно-визвольних змагань, літературно-громадський діяч, колишній стрілець сотні «Бурлака». Він з радістю прийняв запрошення організаторів відвідати захід. Попри те, що йому пішов 91-й рік каже, що почувається здоровою людиною і детально пам’ятає часи, коли молодим вступив до УПА.
— Про все, що пережив, що бачив, про що дізнавався від інших, з книжок, я пишу у своїх віршах. Сьогодні у світ вийшли вже 23 мої збірки, ще дві готують до видавництва. УПА змінила мене, змінила Україну, породила безліч патріотів, які до скону любили рідну землю і йшли у бій, не знаючи страху, не боячись смерті, — сказав під час виступу Зиновій Сердюк.

З уст школярів злітали рядки патріотичних віршів, партизанських пісень про упівців, подвиг яких оспівано в піснях і думах народних, в переказах і легендах. 





Учасники конференції поклали квіти до могил воїнів УПА та вшанували героїв хвилиною мовчання.
Виступив перед педагогами та учнями, які з’їхалися з усього району, і кандидат історичних наук, котрий займається дослідженням діяльності УПА Сергій Волянюк, з яким учасники конференції провели екскурс у минуле — з часів повстанців до сьогодення. Науковець провів паралелі між давноминулими подіями в Україні та сучасністю і наголосив, що історичний досвід свідчить про те, що держава не існує без армії — так було за часів козацтва, УПА і вже за незалежності.
— Невблаганний час стирає прізвища і навіть дати з надмогильних плит. Та нашим обов’язком сьогодні є пізнати та передати нащадкам сторінки тієї епохи, яка називається історією Української повстанської армії, — зазначила методист Тернопільського районного методичного кабінету Оксана Брикайло, яка після закінчення урочистої частини ознайомила усіх з програмою та змістом краєзнавчої конференції.

Пленарне засідання відбувалося у двох секціях — вчителі історії та учні-дослідники захищали пошукові та науково-дослідницькі роботи, а педагоги-організатори та лідери учнівського самоврядування звітували щодо районного краєзнавчо-пошукового проекту «Непоборні». 
Оцінювало роботи поважне журі, до якого увійшли кандидат історичних наук, викладач ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимир Кіцак, кандидат історичних наук, дослідник УПА — Сергій Волянюк, методисти Тернопільського районного методичного кабінету — Оксана Брикайло та Ірина Руцька, методист Великобірківського БТШ Ольга Урманець та завідувач методичного кабінету Тернопільського району Галина Кубелко. Вони відзначили кращих юних дослідників та їх кураторів, яких буде нагороджено почесними грамотами.

Відпочинок кращих гуртківців в УДЦ "Молода гвардія"

Вихованці Великобірківського БТШ - учасники Всеукраїнського форуму юних екологів України в національному центрі «Молода гвардія» м.Одеса!
Миколаїшин Тетяна, як переможець Всеукраїнського конкурсу-виставки "Український сувенір",
Павло Віталій та Карпінський Віктор як переможці Всеукраїнської акції "Годівничка".



Відпочивали наші гуртківці в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» з 28 вересня по 18 жовтня.

Це був найкращий жовтень 2017 р. - найтепліший, найшвидший, найкозацькіший!!! Адже 10 тематична зміна була під назвою "КОЗАЦЬКОГО РОДУ НАЩАДКИ"
Наші вихованці Миколаїшин Тетяна, Павло Віталій та Карпінський Віктор проживали у «Сонячній січі» в курені «Червона калина».
Крім різноманітних козацьких випробувань, в рамках тематичної зміни, наші гуртківці, як переможці Всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного напрямку позашкільної освіти взяли участь у Форумі учнівських трудових об'єднань .

У спеціалізованій програмі Форуму діти відвідали Одеську національну академію харчових технологій та Одеський державний аграрний університет, агропідприємство «Еврика», висадили сосновий "КОЗАЦЬКИЙ СКВЕР".
Безперечно, відпочивальників полонила така ошатна і красива, така яскрава, тепла і простора Одеса, а ще вони мали можливість 
насолодитися винятковою гармонією її сонце-море-небо!