ІСТОРІЯ №18
«25 У РИТМІ ТАНЦЮ»
Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки.
Танці – це емоційна насолода. Вони розвивають почуття ритму, виробляють правильну поставу, піднімають настрій.
Танець – це маленька модель життя в декілька хвилин, зі своїми емоціями і переживаннями.
Хоча життя і не складається з одних танців, зате справжній танець – як все життя!
Своєрідною візиткою Великобірківського будинку творчості школяра на протязі багатьох років був танцювальний колектив «Барвінок», добре знаний не тільки у селищі Великі Бірки, а й далеко за його межами.
27 січня 2013 року колектив відзначив свій 25-річний ювілей. Це не звичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь: одні навчали, інші навчались, а дехто спочатку навчався сам, а згодом привів за руку наступне покоління. І так за днями дні, за роком роки, за десятиріччям, десятиріччя на протязі цих 25 років приходили діти навчатись танцювальному мистецтву, щоб постійно радувати неповторністю та чудовою постановкою танців, милувати око своїми костюмами, запальною енергетикою, індивідуальністю, ділитися своїми дитячими радощами і турботами.
Танцювальний колектив "Барвінок" - це успішне творче об'єднання, велика, дружна родина, де радо займались всі, хто прагнув оволодіти майстерністю хореографії, мріяв про велику сцену, хотів бути обізнаним в історії мистецтва, пізнавати красу та радість творчості, розвивати свої інтелектуальні й фізичні здібності, таланти.
Пропонуємо перегорнути життєві сторінки танцювального колективу «Барвінок», який очолювала на протязі 25 років чарівна і незрівняна Неспляк Тетяна Іванівна.
ІСТОРІЯ ТАНЦЮВАЛЬНОГО КОЛЕКТИВУ "БАРВІНОК"
Впродовж діяльності нашого закладу позашкільної освіти тут працювали тільки окремі групи танцювального гуртка.
Але коли сюди прийшла на роботу молода хореограф Неспляк Тетяна Іванівна, тоді й почала творитися історія танцювального колективу «Барвінок», який став своєрідною візиткою нашого закладу.
За активну участь у популяризації танцювального мистецтва потрібно віддати належне класоводам Хом’як Дарії Іванівні, Вийванко Марті Михайлівні, Романюк Наталії Зіновіївні, які приводили займатись танцями цілий клас із загальноосвітньої школи. Саме їхні учні були основними учасниками танцювального колективу, і найкращими випускниками нашого творчого об'єднання.
Величезну роль у залученні до танцювального мистецтва стало введення уроків хореографії в навчальну програму гімназійних класів в 2002 – 2007 навчальні роки, які вела Тетяна Іванівна. Саме в цей час колектив поповнюється гімназистами, появляються яскраві танцювальні композиції, підвищився рівень майстерності, колектив стає учасником Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Україно!»
Великий досвід хореографічної діяльності зумовлює успішні виступи колективу "Барвінок", юні танцюристи мають багато нагород за перемоги на різноманітних танцювальних фестивалях та конкурсах.
Так за час діяльності колективу «Барвінок» його учасники стали:
• Починаючи з 1988 року 10 разів лауреатами, дипломантами, призерами районного етапу Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Україно!» «Мистецтвом юних сяє Тернопілля» у номінації «Хореографічне мистецтво», з яких в 1998 році - стали срібними призерами обласного етапу, а в 2006 році - переможцями обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Україно!», присвяченого 15 річниці Незалежності України у номінації «Хореографічне мистецтво»;
• 5 разів нагороджені за високий творчий рівень в районному та обласному конкурсі-фестивалі хореографічних колективів «Український танець-увиванець», де двічі ставали переможцями районного конкурсу і мали честь виступати на головній сцені обласного центру в ПК «Березіль»;
• Чотириразові дипломанти районного конкурсу «Тернопільська танцювальна весна», а саме:
дворазовими бронзовими призерами районного конкурсу «Тернопільська танцювальна весна - 2007 та 2008» вікова категорія від 11 до 16 років;
срібним призером районного конкурсу «Тернопільська танцювальна весна - 2007» вікова категорія від 6 до 10 років;
• двічі учасниками творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Великобірківської селищної ради на районному святі Матері «Шануймо матір» (2002 та 2005 роках);
• Двічі були учасниками районних концертів та звітів художньої самодіяльності присвячених Дню вчителя (2008) та 195 річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка (2009);
• Найкращі гуртківці неодноразово ставали номінантами та переможцями започаткованого конкурсу в позашкільному закладі «БТШівський олімп» в номінації «Веселі чешки» на звання «Перша позиція» та на звання «Гранди» .
З моменту заснування танцювального колективу «Барвінок» було поставлено понад 50 постановок танців, в яких в різні роки танцювали різні склади гуртківців.
Танцювальний колектив у 2013 році налічував вже 80 учасників!
Найяскравішими в історії колективу стали 2008-2013 роки .
Адже, наші танцюристи взяли участь у 60 концертах, заходах, конкурсах і фестивалях. Пошито близько 100 сценічних костюмів до танцю «Гопак», «Надзбручанські коломийки», «Щасливе дитинство», «Візитка БТШ», «Краков’як», «Гапка», гаївки-веснянки, «Весела полька», «Ой на Івана, ой на Купала».
Вихованці танцювального колективу були постійними учасниками:
• Відкриття і Закриття БТШівського сезону;
• Святкових шкільних та загальноБТШівських програм;
• Зустрічей з випускниками;
• Концертів в СБК, присвячених урочистим подіям та знаменним датам в історії України та селища;
• Презентації учнівського та педагогічного колективу БТШ на обласних та всеукраїнських семінарах-практикумах
• Урочистого відкриття районного конкурсу «Новорічно-різдвяний подарунок» та районного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика
Вік - це не головна умова для занять танцями. У колективі танцювали всі бажаючі, починаючи з першокласників і закінчуючи випускниками школи. Головне - це працьовитість, сильна воля, величезне бажання і, звичайно ж, любов до танцю.
В арсеналі колективу були як традиційні українські народні танці, так і сучасні постановки.
Так як в Україні й за кордоном українське танцювальне мистецтво репрезентує переважно «Гопак», то звичайно ж цей танець завжди мав місце в репертуарі колективу. Його перетанцювали напевне всі вихованці, хоча елементи у постановці змінювалися, ставали дедалі складнішими, проте загальна композиція завжди була втіленням піднесеного настрою, бойового духу, і колориту українського народу.
З великим натхненням та захопленням завжди виконувався танець «Надзбручанські коломийки», а на ювілейному святкуванні його захотіли виконати як вихованці, так і випускники.
Незабутніми для випускників стала постановка прощального шкільного вальсу, адже саме випускники танцювального колективу у 2010 році започаткували таку традицію, і тепер щороку випускники школи стараються перевершити своїх попередників у постановці та хореграфії.
Невід’ємними для танцюристів стало виконання вокально-хореографічних композицій. Це «Візитка БТШ», «Світ дитинства», «Україна-сад золотий», «Зозуленька», «Голос України», жартівливий танець «Гапка» та інші.
Впродовж своєї діяльності колективом «Барвінок» налагоджено було співпрацю з народним аматорським хором Великобірківського селищного БК, солістами-вокалістами селища. Та найбільш плідною стала співпраця з внучкою першого директора Великобірківського БТШ Берези Надії Юліанівни – Яринкою Березою. І на святі вона також порадувала однією із своїх композицій разом із дівочим складом середньої вікової групи .
Колектив "Барвінок" співпрацював з польським товариством культурного та соціального розвитку села Кшильова «Єжижиця». Завдяки цій співпраці гуртківці брали участь в екскурсійно-оздоровчій подорожі в Польщу в липні 2012 року, де танцюристи дали три концерти в яких було продемонстровано 12 танців та вокально-хореографічних постановок.
Немає коментарів:
Дописати коментар